вівторок, 3 січня 2017 р.

Український фізик Олександр Согоконь сконструював пристрій, який дозволяє отримувати електроенергію використовуючи силу вітру і сонячне випромінювання. Установка відмінно підійде для застосування в побутових цілях: можна відмовитися від електричного бойлера, опалювати приміщення і готувати їжу без спалювання дорогих сьогодні газу або вугілля.

Установка, за словами автора, має просту конструкцію і дешеву вартість. Встановивши такий «гібридний» теплогенератор на даху будинку або навіть на балконі, можна, практично зовсім відмовитися від послуг комунальних підприємств постачають і тепло.

Зараз Олександр Согоконь спільно з командою вчених веде роботи над пристроєм, здатним поєднувати в собі особливості сонячної і вітроенергетичної установки.

«Ми розробляємо спарений конденсатор енергії. Якщо на вулиці сонце - в пріоритеті буде цей вид енергії, якщо вітряно - то апарат переключиться на відповідний варіант. Якщо обидва варіанти відсутні, тоді прилад знову перейде у режим харчування - буде використовуватися центральна опалювальна система », - розповідає винахідник.



Читайте також: Проект «Соняшник» від IBM - сонячна установка, яка генерує електроенергію з 80% ефективністю

За словами конструктора, концепція апарату конденсованих дозволяє використовувати його також як електрогенератора. «У цьому випадку, центральні енергетичні системи, будуть лише підстраховуванням, на випадок відсутності сонця або вітру», - пояснює харківський інженер.
Олександр вже має в своєму арсеналі кілька патентів, а його розробками цікавляться фахівці з-з кордону: Словаччини, Росії, Казахстану та Канади. У Канаді планують встановити сонячні конденсатори на цілий район, а в Росії ними хочуть оснастити екобудинок. Бізнесмени з Казахстану замовили велику партію 4 кіловатний концентраторів, проте оплатили лише 30% вартості.

Харків'янин розповідає, що в Україні особливого інтересу його винаходи не викликають. Тільки кілька місцевих ентузіастів підтримали ідею з сонячними концентраторами. Ніякої підтримки від держави винахідник не отримує. Ніяких грантів, ні навіть пропозицій про співпрацю від НДІ не було.


Немає коментарів:

Дописати коментар