вівторок, 3 січня 2017 р.

Як вже раніше повідомляла Екотехніка, в місті Олександрія Кіровоградської області стартувало будівництво заводу, на якому вперше в Україні будуть виробляти сонячні батареї. Ініціатором проекту є місцевий бізнесмен і викладач МАН Сергій Камінський. Днями в київському інституті фізики перший робочий зразок продукції отримав висновок, яке підтвердило досить високі показники українського обладнання для генерації сонячної енергії.

«Розроблена нами сонячна органічна батарея - це прекрасна можливість для кожного українця, для міста Олександрії та для України в цілому зробити крок до енергонезалежності, - каже автор ідеї. - Це батарея нового покоління, над створенням якої українські вчені, зокрема, викладачі та учні Олександрійського філії МАН, працювали не один десяток років. Її принципова відмінність від попередніх поколінь в тому, що у виробництві використовуються органічні матеріали, які доступні в Кіровоградській області. Повна відсутність будь-яких шкідливих компонентів робить цю батарею воістину екологічної. Вона поки трохи поступається в продуктивності кремнієвим батареям, які зараз використовуються в усьому світі, але зате в 6-8 разів дешевше відомих аналогів ».



Сергій Камінський Також зазначає, що в своєму інноваційному пристрої українські вчення планують відмовитися від скляного покриття традиційних сонячних елементів і використовувати замість нього спеціальну поліетиленову плівку, термін служби якої становить не менше 15 років. Це дозволить значно здешевити сонячні батареї, а конструкції на їх основі будуть набагато легше і зручніше в монтажі. Зараз роботи над вдосконаленням пристрою ведуться у співпраці із зарубіжними фахівцями.

По темі: В Україні тепер працює 128 приватних сонячних електростанцій

Для порівняння: 40 м2 таких органічних батарей (за вартістю 110 грн за 1 м2, що можна порівняти з ціною на підлоговий лінолеум.) За певних умов можуть повністю забезпечити потреби в електриці невеликого будинку або двох-трикімнатної квартири.

Але що ще більш привабливо, сьогодні українське законодавство дозволяє продавати надлишки електроенергії в загальну мережу по "зелененія тарифу". Відновлювана енергетика отримала певні стимули, а уряд значно спростило необхідні процедури для оформлення приватних міні-електростанцій. Так, обленерго компенсується закупівля енергії у населення за ціною 4,40 грн за 1 кВт / год. При цьому для звичайних громадян України електроенергія відпускається за 0,78 грн за кВт / год. Таким чином, у людей з'являється можливість не тільки економити на оплаті рахунків, а й заробляти на продажу електроенергії державі.

Місцеві підприємства вже підключаються до виробничої діяльності майбутнього заводу «Чисті Енергетичні Технології». Так, були проведені переговори з керівництвом УТОС про завантаження виробничих потужностей. А завод «ЕТАЛ» отримає, таким чином, можливість розширити асортимент виробництва - керівництво підприємства також виявило інтерес до входження в виробничий цикл.

Сьогодні ведуться підготовчі роботи в виробничому цеху в районі Марто-Іванівки, а перша продукція повинна зійти з конвеєра в наступному році. В підприємство планується вкласти близько 8 мільйонів гривень.

«У всьому світі подібне обладнання для вироблення сонячної енергії випускають не більше десяти підприємств. Завод в Олександрії не тільки поповнить цей список, але і стане піонером в Україні. Ми будемо випускати батареї третього покоління. Для їх виробництва використовуються тільки органічні матеріали. Планова загальна потужність вироблених батарей на першому етапі складе 10 МВт на рік », - каже С. Камінський.

Читайте також: Унікальний плівковий обігрівач розроблений вченими ІМФ і. Г.В. Курдюмова НАН України

Крім виготовлення органічних батарей для продажу, в планах керівництва заводу - будівництво в Олександрії сонячної електростанції з початковою потужністю в 1 МВт. Під будівництво СЕС вже виділена ділянка землі в районі ТЕЦ 1-2. Орієнтовна вартість нового енергооб'єкта - 7 мільйонів гривень.

Немає коментарів:

Дописати коментар