вівторок, 3 січня 2017 р.

В Україні очікується екстремальна зима - ні для кого це не є новиною, про це відкрито говорять, і чиновники, і комунальники. А причина такого прогнозу - дефіцит вугілля і газу, урізаний опалювальний сезон і низький рівень енергозбереження більшості будівель. Однак пережити холодні пори і компенсувати брак опалювальних матеріалів невеликий шанс все-таки є - вчені Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України розробили ефективні низькотемпературні плівкові нагрівачі на основі аморфної нанокристалічною металевої стрічки.

Винайдений українськими дослідниками матеріал можна використовувати як для створення промислового обладнання (обігрів гідросистем обладнання, елементи сушильних камер та ін.), Так і для обігріву побутових та комерційних приміщень, повідомляє EcoTown.com.ua.

Нова розробка являє собою резистивний коррозионностойкий сплав на основі заліза, з високим питомим електричним опором, пластичністю, високою міцністю, більшою площею тепловіддачі, а також пожаробезопасностью і швидким виходом на задану температуру.



Інноваційний матеріал можна використовувати для створення обігрівачів, випромінюючих інфрачервоне світло, який гріє не повітря, а об'єкти, що знаходяться в полі його дії. Вчені вже створили прототип подібного побутового нагрівача потужністю 250 Вт, який кріпиться на стіні і має схожість зі звичайним килимом.
Цікаво, що створені в Інституті металофізики імені В. Курдюмова НАН України обігрівачі вже працюють в цьому науковому закладі. Адміністрація закладу обладнала системою зонального обігріву власний конференц-залу.

Читайте також: Український раціоналізатор сконструював енергоефективний твердопаливний котел і відмовився від природного газу

Нагрівальні панелі розміщені на задній стороні спинок крісел, що дозволяє забезпечити теплом кожного відвідувача засідання окремо і економити електроенергію на обігрів всього приміщення, висота якого становить близько 8 м. Загальна потужність нагрівачів, якими обладнали зал, становить 32 кВт, але завдяки електронній системі управління, обігрівачі включаються поетапно і працюють циклічно. При цьому споживана потужність всієї системи складає 12 кВт / год.

Немає коментарів:

Дописати коментар